moc.liamg%40vivl.legov

-‎ Lviv -‎ •‎ online •‎

moc.liamg%40vivl.legov

-‎ Lviv -‎ •‎ online •‎

Для чого досліджувати себе?

Для чого досліджувати себе?

ХТО Я НАСПРАВДІ? Чи так вже й просто відповісти на це запитання, оминаючи поверхневий рівень? Усе, що ми робимо, відчуваємо та думаємо, відображає певний аспект нас самих. Але важливо іноді зупинитися та спробувати зазирнути дещо глибше. 

Природньо людина схильна спостерігати, роздумувати та судити інших людей і їх життя. Але це не має ніякого сенсу, якщо така схильність не продовжується у перенесення висновків про інших на власний досвід з метою зрозуміти себе краще та застосувати це.  

Для процесу "заглядання всередину себе" існує науковий термін - ІНТРОСПЕКЦІЯ. Це означає міркувати про свої сильні та слабкі сторони, про перспективу застосування цих сильних сторін. Це побачити своїх внутрішніх демонів та віднайти цінність у тому, ким я є. Пізнати себе означає прийняття не лише найкращого, але і недоліків, що відкриває більше можливостей взяти відповідальність за своє життя та те, ким я є для цього світу.

Зазирнувши всередину і дослідивши свій образ думок, Ви зможете визначити справжню природу власної поведінки та, здавалося б, нераціональних виборів. Ми боїмося побачити себе справжніх, але якщо життя у тумані ілюзій Вас не влаштовує, тоді зробити це доведеться.

Може здаватись, що якщо утікати від своїх недоліків та прикидатись упевненим, то це спрацює. Але дійсно почуватись захищеним та впевненим можна лише знаючи, що відбувається всередині нас, і як із цим взаємодіяти. З інтроспекцією приходить відчуття безпеки та повноти того, ким ми є.

Зазираючи всередину, ми відкриваємо набагато більші можливості для самовдосконалення та саморозвитку. Адже для цього потрібно бути готовим зіткнутися із найгіршими сторонами своєї особистості і зайти у найтемніші куточки власної психіки.

Регулярна інтроспекція з часом стабілізує психічне здоров’я. Адже, стикаючись зі своєю справжньою природою, приймаючи себе, відпадає необхідність пригнічувати у собі емоції (що здаються неприйнятними). Життя більше не буде похмурим, а світ перестане бути ворожим.

Досліджуючи себе, ми розвиваємо самосвідомість. Лише взявши відповідальність за власне мислення, поведінку, певні нездорові звички (замість того, аби постійно знаходити виправдання), можливо стати кращою версією себе.

Зазирнути всередину себе означає приділити собі увагу, турботу, час. У сучасному світі стрімкого розвитку вкрай важливо вміти розставити пріорітети та рухатись тим шляхом, який потрібен саме мені. Не погоджуватись на менше, ніж я заслуговую. Пізнати себе та встановити певні межі - необхідна риса для самоактуалізації кожної особистості.

Пізнаючи себе, стає зрозумілим - що нас наповнює нас енергією, а що виснажує. Часом відчуття постійної втоми виникає саме через те, що людина не знає, що її виснажує, та як поповнити власний ресурс. Тому, можна сказати, що самодослідження відкриває дорогу до вищої продуктивності та хорошого самопочуття.

Регулярна інтроспекція є також ключем до пошуку мети у житті. Відчуття, ніби просто існуєш, болісне переживання безсенсовності усього - це можливо змінити шляхом самопізнання. Адже наше життя - це ми самі. Знаючи себе, ми дізнаємось, чого хочемо і чого прагнемо. 

Почати зазирати всередину себе - найліпша послуга, яку Ви можете собі зробити. Знайти відповіді та жагу до життя.